کاهش وزن و تناسب اندام پایدار

کاهش وزن و تناسب اندام پایدار با استفاده از روش های نوین

IMAGERY

بهينه سازي افکار و تصاوير ذهني با استفاده از تکنیک‌های تصویرسازی ذهنی

يكي از مهم‌ترين مسايل در درمان چاقي و جزو درمان های مکمل پزشکی است.

پرخوری و چاقی یکی از مشکلات بشر امروزی است که علی رغم رژیم های غذایی متعدد، هنوز هم دارای سير صعودي و افزاينده ای است. تاکنون علاوه بر رژیم های غذایی، روش‌های درمانی مختلفی نظیر قرص های لاغری، جراحی‌های تخصصی بالن، حلقه، لیپوساکشن و … برای درمان چاقی مورد استفاده قرار گرفته است که اغلب به طور موقت موجب کاهش وزن می‌گردند ولی در درمان پایدار چاقی، کارساز نمی باشند.

پرخوری، چاقی و بسیاری ازمشکلات آن به خاطر برنامه ریزی های غلط ذهن ناخودآگاه شما شکل گرفته است و هیچ گونه رژیم غذایی و دارویی به تنهایی نمی تواند این برنامه ها را تغییر بدهد مگر با استفاده از روش هایی که بتوانید به اعماق ناهوشیارتان نفوذ کنید و آن را به زیباترین وجه ممکن اصلاح نمائید. اين شما هستيد که بايد روند ايجاد افكار، احساسات و باورهای خود را مدیریت کنید و با این کار، گامی اساسی برای درمان چاقی و حفظ تناسب اندام تان بردارید.

راز اصلی چاق نشدن، در اندیشه و تصاویر ذهنی افراد خوش اندام است و شما نیز می توانید با تغییر اندیشه و تصاویر ذهنی خود، این تحول را در زندگی خود ایجاد کنید.

يکي از مسايل مهم و اساسي در درمان چاقی، توجه به جنبه‌هاي ذهني، عاطفي و روانی افراد مي‌باشد. در تحقیقات مختلف اين نكته به خوبي مشخص شده است كه بين وضعيت تغذيه افراد با اوضاع و احوال عاطفي و روانی آنها مثل غم و غصه و يا شادي و نشاط، رابطه تنگاتنگي وجود دارد. جهت رسيدن به وزن دلخواه، لازم است که علاوه بر تغذیه جسم، تغذیه ذهن خودتان را نیز متعادل کنید. اغلب افراد چاق، در موقعیت‌های پرتنش و برانگیختگی‌های هیجانی بیشتر غذا می‌خورند لذا مجهز نمودن فرد به راه کارهایی برای حفظ آرامش و کنترل هیجانات، گام بسیار مهمی در برنامه‌های کاهش وزن است.

اگر می خواهید واقعا با چاقی برای همیشه خداحافظی کنید باید در افکار، احساسات و باورهای خود تغییر ایجاد کنید و با یک برنامه صحیح  غذایی ظرف مدت کوتاهی به اندامی برسید که از داشتن آن لذت ببرید و برای همیشه از بازگشت به حالت ناخوشانید چاقی آزاد و رها گردید و این کار با تکنیک های IMAGERY قابل انجام است.

باید بتوانید روند شکل گیری افکاری را که موجب چاق شدن شما شده است را متوقف و مثل افراد خوش اندام به سوی سلامتی و شادابی تغییر دهید. بدیهی است اگر افکارتان به شیوه افراد خوش اندام تغییر کند شما شبیه کسانی خواهید شد که هیچوقت به رژیم و چاق شدن فکر نمی کنند و همواره اندامی زیبا داشته اند. با یادگیری نحوه کنترل و هدایت افکار و تصاویر ذهنی خود در مسیری هدفدار، به ابزار قدرتمندی جهت رسیدن به وزن ایده آل خود مجهز می گردید.

براي موفقيت در کنترل وزن بايد تصوير جسماني مثبت و مناسبي را در ذهن ترسيم و براي نيل به آن برنامه‌ريزي و تلاش نماييد تا بتوانید نیروهای ذهن ناخودآگاه تان را برای رسیدن به وزن و اندام متناسب، منسجم و متحد کنید و با برنامه‌ریزی مجدد، تمامی فرآیندهای فیزیولوژیک و رفتارهای تغذیه‌ای خود را در جهت نیل به آن تصویر ذهنی، تغییر بدهید.

از جمله نتایج درخشان استفاده از تکنیک‌ها و روش های قدرتمند   IMAGERYجهت کنترل وزن عبارتند از :

 • بهبود تصویر بدنی و ایجاد احساسات مثبت نسبت به خود
 • افزایش خودکنترلی و تقویت اعتماد به نفس
 • کنترل بهتر افکار، احساسات و رفتارهای ناخودآگاه غذایی
 • رفع عادت های نامناسب غذایی (بدخوری، پرخوری، تند خوری، …)
 • ایجاد عادت های تغذیه سالم و اتخاذ شیوه ها‌ی زندگی سالم‌تر
 • کنترل احساسات و کنترل بیشتر بر هیجانات غذایی
 • رفع استرس های موثر در چاقی و ایجاد آرامش و شادی در زندگی
 • درمان پرخوری های عصبی و کاهش حس ولع غذایی
 • کاهش علاقه به مواد غذایی خاص و چاق کننده (شیرینی، چربی، نمک و ….)
 • ایجاد تمایل به کم خوري و افزایش میل به غذاهاي سالم
 • تغییر و اصلاح باورهای غلط و محدود کننده در کنترل وزن
 • ایجاد آمادگی روانی و انگیزه لازم جهت رهایی از چاقی
 • تعيين اهداف واقعي براي کاهش وزن و دستیابی موفق به آنها
 • برنامه ريزي مثبت و موفقيت آمیز ضمير ناخودآگاه جهت کنترل وزن
 • کمک به رعایت بهتر رژیم غذایی و برنامه های ورزشی
 • کنترل وزن بدون تجویز دارو و رژیم های سخت و طاقت فرسا

تغییرات صورت گرفته توسط متدهای IMAGERY بر روی سیستم های مختلف ذهنی افراد چاق، نقش بسزایی در کاهش وزن آنها ایفا می کند و نکته قابل توجه این که، چنین متدهایی بر خلاف بسیاری از روش های درمان چاقی، هیچگونه عوارض جانبی و جسمی نداشته و نیازی نیست که از رژیم های سخت غذایی و یا دارو استفاده شود. با استفاده‌ی صحیح از این تکنیک‌های قدرتمند، قادر خواهید شد بدون هیچ گونه عارضه ای، به گونه‌ای متفاوت  به درمان پایدار و مؤثر چاقی بپردازید.

همچنین با این روش های فوق العاده ارزشمند و مهم، نه تنها در کنترل طولانی ‌مدت وزن خویش موفق خواهید شد بلکه روز ‌به ‌روز نیز، توانایی‌های تان را بیشتر باور می‌کنید و اعتماد به ‌نفس بیشتری به ‌دست خواهید آورد. در زندگی روزمره، شاداب‌تر و در تعاملات اجتماعی، نیز فعال‌تر عمل خواهید کرد.